Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Mazowsze

Testy na COVID-19 na lotnisku w Modlinie

wtorek, 16 marca 2021 16:02 / Autor: Michał Kaczor
fot. Port Lotniczy Modlin
Michał Kaczor

Od 19 marca na lotnisku w Modlinie będą wykonywane testy na COVID-19.

Punkt diagnostyczny Centrum Medycznego Damiana będzie ofertował podróżnym dwa rodzaje testów - antygenowe i RT-PCR.

- Bezpieczeństwo zawsze było priorytetem branży lotniczej. Dziś, gdy zmagamy się z pandemią koronawirusa zapewnienie pasażerom dostępu do szybkich testów jest niezbędne, by rynek lotniczy się odbudował. Dzięki współpracy z Centrum Medycznym Damiana nasi pasażerowie mogą wykonać testy na COVID-19 bezpośrednio przed odlotem, już na terenie lotniska – mówi Leszek Chorzewski, pełniący obowiązki prezesa Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

Punkt wymazowy jest zlokalizowany na parkingu znajdującym się przed terminalem lotniska.

- Decyzję o współpracy z lotniskiem Warszawa/Modlin podjęliśmy w oparciu o rosnące zapotrzebowanie pacjentów na szybki dostęp do wykonania testu tuż przed wylotem. Wciąż wiele osób podróżuje, zarówno w celach zawodowych, jak i rodzinnych czy wypoczynkowych, a wtedy aktualny, negatywny wynik badania jest niezbędny. Aby oszczędzić pasażerom stresu związanego z koniecznością wykonania testu oraz uzyskania zaświadczenia o jego negatywnym wyniku, uruchomiliśmy punkt zlokalizowany na lotnisku, w którym szybko i wygodnie mogą oni wykonać test w kierunku koronawirusa. To rozwiązanie, które pozwoli tym samym oszczędzić czas, którego często brakuje podczas przygotowań do podróży – tłumaczy Dominika Korczak, dyrektor ds. Komunikacji i Oferty Produktowej.

Punkt ma być otwarty 24 godziny na dobę. W przypadku testu antygenowego na wynik oczekuje się około 20 minut, a na RT-PCR co najmniej 6 godzin.

Koszt wykonania szybkiego testu antygenowego wynosi 170 zł, natomiast RT-PCR – 450 zł. Płatność za usługę może być dokonana wyłącznie kartą.