Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Radomskie

Nielegalne składowisko odpadów w Wolanowie

środa, 17 marca 2021 10:41 / Autor: Monika Nowakowska
foto: WIOŚ
Monika Nowakowska

Okołu 400 beczek z odpadami wykryli inspektorzy radomskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie - odpady składowane w plastikowych beczkach o pojemności od 80 do 120 litrów zostały znalezione na jednej z działek w gminie Wolanów.

Na znalezisko trafili pracownicy z radomskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Wolanowie. - Ze wstępnych oględzin wynika, że w beczkach przechowywane są niezidentyfikowane odpady prawdopodobnie garbarskie - mówi rzeczniczka Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska Milena Nowakowska:

Ponadto, w budynku znajdującym się na terenie działki policja znalazła także tekstylia i tworzywa sztuczne oraz odpady z gruzu betonowego i ceramiki.

WIOŚ wraz policją ustalają teraz właściciela terenu. To już czwarte nielegalne składowisko na Mazowszu odkryte w tym roku. Wcześniej nielegalne odpady znaleziono w powiatach garwolińskim, piaseczyńskim i makowskim.