Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Pachomiusz Starszy, pustelnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żeleźnica, Góry Mokre
Dziś jest: Niedziela, 09 maja 2021

Kozienice

W kozienickim szpitalu wstrzymują wykonywanie zaplanowanych zabiegów

czwartek, 18 marca 2021 14:56 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Wynika to z konieczności powiększenia bazy łóżek dla pacjentów z koronawirusem do 100 zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła.

Od jutra szpital w Kozienicach powinien zabezpieczyć 100 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem COVID-19, w tym 7 łóżek intensywnej terapii oraz 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia Sars-CoV-2. Tak wynika z decyzji wojewody mazowieckiego.

Dzisiaj w oddziałach szpitalnych i Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym jest hospitalizowanych 167 pacjentów, w tym 74 z potwierdzonym zakażeniem COVID-19 (7 pacjentów wymagających intensywnego monitorowania funkcji życiowych przy pomocy specjalistycznej aparatury medycznej oraz prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej), a także 3 z podejrzeniem zakażenia Sars-CoV-2.

W związku z koniecznością powiększenia bazy łóżkowej o 20 łóżek dla pacjentów z COVID-19 i zapewnienia obsady personelu medycznego szpital wstrzymuje od jutra do odwołania przeprowadzanie planowych zabiegów operacyjnych, zabiegi operacyjne ratujące życie będą wykonywane.