Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Łaski Bożej              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dąbrówka
Dziś jest: Piątek, 07 maja 2021

Kozienice

Znamy zwycięzcę V Regionalnego Konkursu Poetyckiego

poniedziałek, 22 marca 2021 14:49 / Autor: Magdalena Król
fot.: Katzenfee50/pixabay.com
Magdalena Król

Ewelina Duchnik została zwyciężczynią V Regionalnego Konkursu Poetyckiego. Wyniki literackich zmagań zostały ogłoszone w niedzielę, 21 marca, w specjalnym materiale filmowym na kanale YouTube Kozienickiego Domu Kultury. 

Już po raz piąty odbył się Regionalny Konkurs Poetycki. W tym roku zgłosiło się 15 uczestników. Po przeczytaniu nadesłanych prac jury nagrodziło trzy prace i trzy prace wyróżniło. I miejsce zajęła Ewelina Duchnik z Janiszewa, II miejsce - Katarzyna Kowalik z Radomia, a III miejsce - Halina Markowska-Budniak z Kozienic. Wyróżnienia przyznano: Agnieszce Cichoń z Kozienic, Anecie Sieradz z Woli Gutowskiej oraz Iwonie Bitner z Kozienic.

- W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju, już drugi raz nie udało nam się przeprowadzić ogłoszenia wyników konkursu w ramach uroczystości z okazji Światowego Dnia Poezji, z udziałem laureatów i publiczności. Postanowiliśmy w tym roku za pośrednictwem mediów społecznościowych uhonorować zwycięzców, uczcić mały jubileusz pięciolecia i umożliwić poezji wybrzmieć. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym autorom. Dziękuję i gratuluję wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie. Zgodnie z regulaminem nie możemy nagrodzić wszystkich Państwa, ale jak zauważyło jury poziom artystyczny nadesłanych prac był wysoki, co daje inspirację do dalszego twórczego rozwoju - powiedziała Elwira Kozłowska, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.

W jury znaleźli się Katarzyna Chołuj i Krzysztof Kaim. Katarzyna Chołuj - to absolwentka podyplomowych studiów pisarskich na Uniwersytecie Warszawskim oraz Szkoły Mistrzów Pióra w Collegium Civitas. Natomiast Krzysztof Kaim jest absolwentem filologii polskiej, poetą, wykładowcą literatury i filozofii, a także jurorem w konkursach literackich.