Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Mazowsze

Oszuści naciągają na panele fotowoltaiczne

wtorek, 23 marca 2021 11:21 / Autor: Magdalena Król
fot.: RosiePosie/pixabay.com
Magdalena Król

Oszuści znaleźli kolejny sposób, aby pozbawić nas oszczędności. Mowa o metodzie "na panele fotowoltaiczne". Oszuści podają się za pracowników firm i często w nachalny sposób zachęcają do skorzystania z ich oferty, która może przynieść niekorzystne efekty.

W ostatnim czasie metoda wyłudzenia pieniędzy i danych osobowych „na fotowoltaikę” jest dość częstym procederem, ponieważ wiele osób rozważa instalację paneli fotowoltaicznych. Na rynku można znaleźć przedsiębiorstwa, które doradzają i montują tego typu urządzenia. Jednak wśród rzetelnych firm mogą znaleźć się również te nieuczciwe.

- Oszuści mogą próbować skłonić nas do zawarcia umowy, która przyniesie dla nas niekorzystne efekty. Może to być strata pieniędzy wpłaconych na poczet realizacji inwestycji, zaciągnięcie zobowiązania celem pokrycia kosztów zakupu, który nie zostanie zrealizowany, a także przekazanie danych osobowych, które mogą być wykorzystane przez przestępców - mówi mł. asp. Aleksandra Calik z zespołu prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

W przypadku tego typu inwestycji ważne jest zachowanie ograniczonego zaufania. Bez względu na to, jak korzystnie brzmi oferta. Zanim podejmiemy decyzję warto dokładnie sprawdzić firmę, z którą chcemy podpisać umowę.

- Przede wszytskim powinny wzbudzić naszą czujność oferty firm, które są niezwykle korzystne finansowo, a montaż jest możliwy w bardzo krótkim czasie. Miejmy się na baczności, w przypadku, gdy puka do naszych drzwi sprzedawca z atrakcyjną ofertą i pod pretekstem analizy naszych potrzeb chce uzyskać dane wrażliwe w celu przygotowania oferty - dodaje mł. asp. Aleksandra Calik.

W przypadku instalacji paneli fotowoltaicznych warto wybierać firmę z ugruntowaną pozycją na rynku, która może pochwalić się sporą ilością rzetelnie wykonanych montaży.