Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

REGION

Mundurowi stanęli do szczepień

czwartek, 25 marca 2021 12:12 / Autor: Monika Nowakowska
foto: mazowiecka policja
Monika Nowakowska

Ruszyła akcja szczepień policjantów garnizonu mazowieckiego - na terenie województwa wyznaczono 27 punktów szczepień dla funkcjonariuszy.

Jako pierwsi, dawki szczepionek przyjmują policjanci z tzw. "pierwszej linii", którzy najczęściej mają bezpośredni kontakt z osobami. Policjanci będą szczepieni w takim czasie, który nie będzie kolidował z powszechnym programem szczepień.

Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja szczepień kolejnej grupy osób w Polsce - służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. W skład grupy 1C wchodzi: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Straż Graniczna, Izba Celno-Skarbowa, Straż Miejska, Straż Ochrony Kolei i Inspekcja Transportu Drogowego.

Dzisiaj szczepienia mundurowych ruszyły na Mazowszu. Aby odciążyć medyków szczepiących również inne grupy obywateli, mundurowi będą przyjmowali m.in. w weekendy.

Szacuje się, że akcja podania pierwszej dawki szczepionki policjantom powinna zakończyć się w maju.

Policjanci w codziennej służbie spotykaja się z osobami zakażonymi na koronawirusa. Bardzo często muszą podejmować interwencje w stosunku do osób, które miały przebywać w izolacji.