Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

Mazowsze

25 milionów złotych w puli Budżetu Obywatelskiego Mazowsza 2021

piątek, 26 marca 2021 11:22 / Autor: Michał Kaczor
fot. UMWM
Michał Kaczor

7 kwietnia rozpocznie się nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Do rozdysponowania jest 25 mln zł.

Rusza druga edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W tym roku – podobnie jak w ubiegłym – do rozdysponowania będzie 25 mln zł.

- Budżet obywatelski, który rozpoczęliśmy w ubiegłym roku pokazał, jak żywe jest zainteresowanie społeczeństwa taką formą bezpośredniego wpływu na inwestycje i różnego rodzaju projekty – powiedział marszałek Adam Struzik.

Możliwość zgłaszania swoich projektów potrwa od 7 do 30 kwietnia.

- Jest kilka nowości w tym programie. Po pierwsze będzie można zgłaszać i konsultować projekty elektronicznie. Po drugie, będzie można skoncentrować się na przykład na projektach równościowych, które obejmują osoby niepełnosprawne, czy środowiska wykluczone. Na przykład będą służyły łamaniu barier architektonicznych, czy możliwości dostępu do różnego rodzaju wydarzeń – tłumaczy marszałek.

W poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza wszystkie projekty z regionu radomskiego zostały zakwalifikowane do realizacji. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W Budżecie Obywatelskim Mazowsza będzie podział na dwie kategorie – projekty inwestycyjne (do 1 mln zł) i nieinwestycyjne.

- Projekty muszą wpisywać się w zadania realizowane przez samorząd województwa mazowieckiego i być zgodne z przepisami prawa – tłumaczy Sara Michalska, zastępca dyrektora departamentu organizacji ds. organizacyjnych w urzędzie marszałkowskim województwa mazowieckiego.

Głosy poparcia dla poszczególnych projektów będzie można zbierać elektronicznie.

- Wystarczy, żeby projektodawcy przesłali listę poparcia do osoby poprzez linka – dodaje Sara Michalska.

7 kwietnia odbędzie się pierwsze spotkanie informacyjne z mieszkańcami. Wszystkie zostaną przeprowadzone w formie on-line.