Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Przysucha

Starosta przysuski doradcą Premiera

czwartek, 01 kwietnia 2021 07:54 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Starosta przysuski Marian Niemirski został członkiem Rady Doradców Politycznych. Samorządowiec - obok posła Marka Suskiego i Roberta Telusa - będzie odpowiadał m.in. za opracowywanie analiz, opinii i ekspertyz dotyczących sytuacji polityczno-ekonomicznej w Polsce. Powołanie starosty Niemirskiego to dowód na rosnącą siłę regionu przysuskiego w ogólnopolskiej polityce.

W skład Rady weszły osoby, z którymi premier Mateusz Morawiecki ma bieżący i ścisły kontakt. - Cieszę sie ogromnie, że premier Mateusz Morawiecki obdarzył mnie zaufaniem. Będę chciał wspomagać rząd w tym trudnie czasie pandemii. Przed nami Krajowy Plan Odbudowy. Musimy zrobić wszystko, by przygotować kompleksowy program reform i projektów strategicznych. Wszystko po to, by wzmocnić odporność gospodarczą i społeczną oraz budowę potencjału polskiej gospodarki na przyszłość - powiedział starosta Marian Niemirski.

Dodajmy, że członkowie Rady zajmują się przedstawianiem propozycji, ocen i opinii dotyczących celów politycznych i strategicznych rozwoju kraju oraz kierunków polityki wewnętrznej i zewnętrznej – w celu zapewnienia wzrostu pozycji międzynarodowej Polski oraz zamożności jej obywateli.