Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Końskie

Rządowe wsparcie dla Powiatu Koneckiego

środa, 31 marca 2021 17:09 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

2,5 mln zł pozyskało koneckie starostwo z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W audycji Powiat Konecki na Fali mówił o tym starosta Grzegorz Piec.

Koneckie starostwo pozyskało pieniądze w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Chodzi o kwotę 2,5 mln zł. Samorząd przeznaczy ją na remont biurowca koneckiego starostwa. Jak wyjaśniał starosta Grzegorz Piec, inwestycja przeprowadzona zostanie po to, by na czwarte piątro biurowca mogła się przeprowadzić Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, która obecnie ma bardzo złe warunki lokalowe.

Starosta Grzegorz Piec mówił także o nawiązanej przez powiat współpracy z samorządem na Ukrainie. Chodzi o gminę Bajkowce. Co prawda liczy ona niespełna 12 tys. mieszkańców, ale funkcjonuje w niej aż 11 różnych instytucji kultury, działają też liczne grupy zainteresowań zrzeszające około 600 osób. Starosta liczy na to, że nawiązująca się współpraca zaowocuje w przyszłości wymianą kół gospodyń wiejskich obydwu samorządów.

W audycji Powiat Konecki na Fali mówiliśmy także o wsparciu dla szpitala w Końskich. Do lecznicy dzięki projektowi „Końskie zdrowie” trafiło tysiąc szybkich testów do wykrywania obecności koronawirusa. Grzegorz Piec mówił również o Nocnej Drodze Krzyżowej. Jak wyjaśnił w inicjatywie parafii z Kazanowa wzięło udział około 20 pracowników koneckiego starostwa. Starosta złożył także mieszkańcom powiatu świąteczne życzenia.

Posłuchaj całej audycji Powiat Opoczyński na Fali: