Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Mazowsze

Marszałek Struzik: 1,5 miliarda z RFIL zostało podzielone politycznie

czwartek, 01 kwietnia 2021 12:20 / Autor: Michał Kaczor
fot. UMWM
Michał Kaczor

- 1,5 miliarda złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zostało podzielone politycznie - mówi marszałek Adam Struzik.

Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego na dzisiejszej konferencji prasowej mówił o rozczarowaniu wynikami naboru do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Według samorządowca pieniądze zostały podzielone politycznie.

- 1,5 miliarda złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zostało podzielone politycznie. Województwo mazowieckie, które nie jest rządzone przez koalicję tożsamą z koalicją rządową w kraju, nie otrzymało jako samorząd wojewódzki ani złotówki. Te pieniądze miały być przeznaczone na walkę z pandemią COVID-19. Złożyliśmy trzy wnioski, które w sposób bezpośredni nawiązują do walki z covidem. Jesteśmy oburzeni, że nia ma możliwości wsparcia ze strony rządowej - powiedział marszałek Adam Struzik.

Marszałek dodaje, że nie protestuje przeciwko przekazywaniu pieniędzy do samorządów mazowieckich, ale podkreśla, że widoczny jest klucz polityczny.

Przypomnijmy, jednym z projektów, który nie znalazł się na liście zaakceptowanych w ramach RFIL była modernizacja szpitalnego oddziału ratunkowego przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Pisaliśmy o tym TUTAJ.