Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Walerian, męczennik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Białaczów
Dziś jest: Środa, 14 kwietnia 2021

REGION

IMGW ostrzega przed przymrozkami i silnym wiatrem

poniedziałek, 05 kwietnia 2021 18:43 / Autor: Magdalena Król
_Alicja_/pixabay.com
Magdalena Król

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Radomia, regionu radomskiego oraz powiatu koneckiego i opoczyńskiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed przymrozkami oraz silnym wiatrem, które dotyczą  Radomia oraz powiatu radomskiego, kozienickiego, zwoleńskiego, szydłowieckiego, przysuskiego, lipskiego, białobrzeskiego, grójeckiego, koneckiego i opoczyńskiego. Ostrzeżenie dotyczące przymrozków obowiązuje od wtorku, 6 kwietnia, od godziny 2:00 do 7 kwietnia do godziny 8:00

Z kilkunastu stopni na plusie w ciągu dnia, lokalnie w nocy termometry mogą wskazywać -4°C. Jeszcze zimnej będzie przy gruncie, w tym przypadku temperatura może zjechać nawet do -6°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.

IMGW wydał także ostrzeżenie przed silnym wiatrem, które obowiązuje od poniedziałku, 5 kwietnia, od godziny 18:40 do godziny 20:40.

- Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 90 km/h, z kierunków zachodnich - czytamy w komunikacie IMGW.