Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Walerian, męczennik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Białaczów
Dziś jest: Środa, 14 kwietnia 2021

Kozienice

Atak z użyciem ostrego narzędzia w Kozienicach

środa, 07 kwietnia 2021 10:26 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, fot. MIH83/pixabay.com
Kamil Zapora

Zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia przedstawiono w prokuraturze 26-latkowi, który ostrym narzędziem ranił 33-letniego mężczyznę z gminy Kozienice. Sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Kozienic otrzymali zgłoszenie, że na jednym z osiedli w Kozienicach doszło do pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Ranny mężczyzna został zabrany do szpitala. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Kilka godzin później funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Kozienic ustalili i zatrzymali podejrzanego o ten czyn mężczyznę.

Zatrzymany 26-latek trafił do policyjnego aresztu. Dochodzeniowcy przygotowali materiał dowodowy i wraz z zatrzymanym przekazali go do prokuratury. Tam przedstawiono mężczyźnie zarzuty dotyczące pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

- Sąd, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – tłumaczy asp. Ilona Tarczyńska z kozienickiej policji.

Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.