Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Opoczno

Powiat Opoczyński na Fali

piątek, 09 kwietnia 2021 11:33 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O rządowym wsparciu dla szpitala i modernizacji kolejowej linii 25 mówiliśmy w kolejnej audycji Powiat Opoczyński na Fali.

Kolejne wsparcie dla Powiatu Opoczyńskiego. Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych samorząd otrzymał aż 3,8 mln zł. Pieniądze po raz kolejny trafią do opoczyńskiego szpitala. Jak wyjaśnił starosta Marcin Baranowski, wcześniej samorząd otrzymał 10 mln na budowę bloku operacyjnego. Przyznane teraz wsparcie przeznaczone będzie na remont budynków przy szpitalu. Dzięki nim m.in. przychodnia z ulicy Szpitalnej przeniesiona zostanie właśnie na teren szpitala, zwiększy się również komfort pracy w pomieszczeniach przyszpitalnych poradni.

Coraz bliżej modernizacji kolejowej linii 25. Samorządy województw łódzkiego i świętokrzyskiego modernizację tej linii na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Skarżysko-Kamienna złożyły do rządowego programu Kolej Plus. Jak wyjaśnia Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński, złożony projekt przeszedł wstępną weryfikację, a obecnie prowadzone jest postępowanie na opracowanie studium planistyczno-prognostycznego. O modernizację kolejowej linii 25 Powiat Opoczyński zabiega już od wielu lat. W 2015 roku właśnie z inicjatywy opoczyńskiego samorządu zawarte zostało porozumienie w ramach Ziemi Odrowążów w sprawie modernizacji linii. Jak mówi wicestarosta, o ważną dla regionu inwestycję zabiega też poseł Robert Telus.

Zarząd Powiatu Opoczyńskiego powołał zespół do spraw opracowania programu rozwoju pn. „Strategia rozwoju powiatu opoczyńskiego 2030”. Na czele zespołu stoi wicestarosta Maria Barbara Chomicz. W skład zespołu weszło osiem mniejszych zespołów strategicznych. Podczas pierwszego posiedzenia przyjęty został harmonogram prac. Dokument, którego opracowaniem zajmuje się zespół, ma powstać jeszcze w tym roku.

Posłuchaj audycji Powiat Opoczyński na Fali: