Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Kozienice

Samorząd Kozienic ku czci ofiar

sobota, 10 kwietnia 2021 11:41 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W tym roku mija 81 lat od zbrodni katyńskiej i 11 lat od katastrofy lotniczej w Smoleńsku, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria. Samorządy gminy i powiatu kozienickiego oddały dziś symbolicznie cześć ofiarom tych tragicznych wydarzeń.

W sobotę 10 kwietnia o godzinie 11:00 samorządowcy Ziemi Kozienickiej spotkali się pod pomnikiem niepodległości w Kozienicach, aby złożyć wiązanki kwiatów i zapalić znicze na znak pamięci o ofiarach zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Wśród przybyłych byli: burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski, przewodniczący rady miejskiej w Kozienicach Rafał Sucherman, sekretarz gminy Sylwia Wąsik, radny miejski Stanisław Kuźnar, starosta kozienicki Andrzej Jung, radna powiatowa i pełniąca obowiązki przewodniczącej Prawa i Sprawiedliwości w Kozienicach Lidia Ligorowska oraz radny powiatu Marcin Zmitrowicz.

- Dla mnie to była wielka tragedia. Mój mąż też był pilotem, który zginął w wypadku lotniczym mając trzydzieści lat –przyznała Lidia Ligorowska:

- Kiedy dowiedziałem się o katastrofie pod Smoleńskiem długo nie mogłem w to uwierzyć - wspomina 10 kwietnia 2010 roku starosta Andrzej Jung:

- Dzisiaj spotkaliśmy się tu w okrojonym gronie, choć wiem, że mieszkańcy indywidualnie, na swój sposób upamiętniają tę smutną datę - powiedział burmistrz Piotr Kozłowski:

Pomnik niepodległości w Kozienicach jest symbolicznym miejscem w mieście poświęconym wszystkim ludziom, którzy zginęli w czasie obrony i służby Ojczyźnie.