Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

REGION

Zgłoś projekt do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

sobota, 10 kwietnia 2021 07:16 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Trwa nabór wniosków w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Mazowieckiego. Do podziału będzie 25 mln zł, z czego kwota 5 mln zł zostanie przeznaczona na realizację projektów ogólnowojewódzkich, a 20 mln zł – na projekty regionalne. Do regionu radomskiego trafi ponad 2,6 mln zł.

Ze środków Budżetu Obywatelskiego mogą być finansowane projekty inwestycyjne i nieinwestycyjne, mieszczące się katalogu zadań o charakterze wojewódzkim, możliwe do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego. Projekty inwestycyjne mogą być realizowane wyłącznie na nieruchomościach, do których województwo ma tytuł prawny do dysponowania. Propozycję projektu do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza może zgłosić każdy mieszkaniec województwa mazowieckiego.

Nabór wniosków potrwa do 30 kwietnia. Można je zgłaszać drogą elektroniczną poprzez formularz na stronie internetowej bom.mazovia.pl. Można także wypełnić tradycyjny, papierowy formularz i złożyć go w delegaturze Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Kościuszki 5a w Radomiu lub przesyłać na adres Urzędu Marszałkowskiego: ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa, z dopiskiem "BOM-projekt".

Głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Województwa Mazowieckiego odbędzie się od 23 sierpnia do 19 września.

Przypomnijmy, że w pierwszej edycji BOM wśród zwycięskich projektów z regionu radomskiego znalazło się m.in. zagospodarowanie dziedzińca Muzeum im. Jacka Malczewskiego, gdzie ma powstać ogród botaniczny, a także zakup karetek transportowych dla szpitala na Józefowie.