Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Końskie

Dodatkowe pieniądze na Bezpieczną Przyszłość

wtorek, 13 kwietnia 2021 12:32 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Starostwo Powiatowe w Końskich
Marcin Prejs

305 tys. zł pozyskał Powiat Konecki na realizację projektu „Bezpieczna Przyszłość”. Pieniądze trafią do domów pomocy społecznej w Rudzie Pilczyckiej i Końskich.

Domy pomocy społecznej w Rudzie Pilczyckiej i Końskich po raz kolejny otrzymały unijne wsparcie w ramach projektu „Bezpieczna Przyszłość”. Tym razem placówka w Rudzie Pilczyckiej dostanie 141 tys., a w Końskich 164 tys. zł. Realizacja projektu wspiera walkę z COVID-19.

W ramach grantu 152 pracowników zatrudnionych przy sprawowaniu opieki i wsparcia nad mieszkańcami DPS otrzyma dodatki do wynagrodzeń za okres jednego miesiąca. Ponadto zakupione będą środki ochrony indywidualnej dla 253 podopiecznych i 152 pracowników DPS (m.in. rękawice jednorazowe, maseczki ochronne, przyłbice, kombinezony, fartuchy, płyn do dezynfekcji powierzchni, ochraniacze na obuwie, płyn do dezynfekcji rąk, czepki ochronne, żele antybakteryjne, maseczki z filtrem, gogle ochronne, termometry, itp.) oraz sprzęt i wyposażenie m.in. urządzenia do dezynfekcji powierzchni (np. ozonatory) wraz ze środkami eksploatacyjnymi, maty dezynfekcyjne, koncentratory tlenu, ssaki elektryczne przenośne, lampy bakteriobójcze, termometry bezdotykowe, itp. Projekt realizowany będzie do 31 maja 2021 roku.