Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Radomskie

W Jedlińsku powstanie centrum kultury?

wtorek, 13 kwietnia 2021 16:47 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Co powstanie w miejscu "Turysty" w Jedlińsku? Wójt Kamil Dziewierz chciałby, żeby znalazło się tam centrum kultury i ewentualnie punkt gastronomiczny.

W audycji "Gmina Jedlińsk na Fali" rozmawialiśmy między innymi o pieniądzach z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina otrzymała 1 mln zł.

- Środki zostaną przeznaczone na budowę kładki na ciągu pieszo-rowerowym wzdłuż drogi wojewódzkiej na odcinku Jedlińsk - Wsola. W najbliższych dniach będziemy ogłaszać przetarg. Będzie ona miała oświetlenie na całym odcinku od Wsoli do Jedlińska - mówi wójt Kamil Dziewierz.

Z wójtem rozmawialiśmy też o pracach przy budowie linii kolejowej nr 8.

- Było wiele spotkań z przedstawicielami kolei. W Bierwieckiej Woli przejazd będzie zamknięty do 26 kwietnia. W miejscowości Bierwce, Budki Wierzchowskie przejazd już jest czynny. Na terenie Kruszyny, Wierzchowin jest przebudowywany. Przejazd jest już czynny w Bartodziejach i Lisowie. Uważam, że prace nie idą najgorzej i to, co zaobserwowałem, posuwają się bardzo mocno - powiedział wójt.

Pod koniec marca wójt spotkał się z przewodniczącym rady gminy Łukaszem Kurkiem i radnym Marcinem Drewnowskim w sprawie przebudowy boiska przy szkole w Wierzchowinach.

- Spotkaliśmy się, ponieważ był program związany z infrastrukturą sportową. Złożyliśmy tam stosowny wniosek poparty projektem. Projekt wiąże się z przebudową boiska. Chcemy wykonać tam boisko do gry w piłkę o nawierzchni trawiastej, bieżnia, skocznia w dal. Chcemy też, żeby były tam piłkochwyty - mówi Kamil Dziewierz.

W lutym wyburzony został budynek "Turysty". Obiekt od wielu lat straszył mieszkańców, ale także odwiedzających Jedlińsk. Pojawiło się wiele koncepcji zagospodarowania tego terenu.

- Ja widziałbym tam centrum kultury, bo to dobre położenie i duża działka. W samym Jedlińsku brakuje też gastronomii. Chciałbym, żeby wydzielić w tym budynku lokal pod wynajem pod restaurację - powiedział gość audycji "Gmina Jedlińsk na Fali".

Z wójtem Kamilem Dziewierzem rozmawialiśmy też o dofinansowaniu na przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Cała rozmowa do odsłuchania poniżej: