Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Końskie

Konecki Ojciec Majowej Konstytucji

środa, 14 kwietnia 2021 13:35 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Powiat Konecki uczci Stanisława Małachowskiego, urodzonego w Końskich jednego z twórców Konstytucji 3 maja. 16 kwietnia rusza konkurs poświęcony marszałkowi Sejmu Wielkiego.

Powiat Konecki uczci Stanisława Małachowskiego, urodzonego w Końskich jednego z twórców Konstytucji 3 maja. Jak wyjaśnia Marian Wikiera, naczelnik promocji koneckiego starostwa, samorząd zorganizuje konkurs on-line. – Przeprowadzimy konkurs wiedzy na temat marszałka Stanisława Małachowskiego – wyjaśnia. Jak dodaje planowana inicjatywa odbędzie się pod hasłem „Konecki Ojciec Majowej Konstytucji. Marszałek Stanisław Małachowski”.

Konkurs rozpocznie się 16 kwietnia i potrwa do 26 kwietnia. Zestawy pytań konkursowych będą publikowane w samo południe na stronie internetowej koneckiego starostwa. Konkurs będzie przebiegał w trzech etapach, każdy etap to siedem pytań. Łącznie zawartych będzie 21 pytań konkursowych. Odsłony konkursu poświęcone zostaną treściom edukacyjnym na temat uchwalenia Konstytucji 3 maja, życia i dokonań marszałka oraz lokalnych i regionalnych związków z wydarzeniami podczas obchodów majowego święta. – Celem konkursu jest uczczenie 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz przywołanie pamięci o życiu i dokonaniach marszałka Sejmu Wielkiego Stanisława Małachowskiego – dodaje starosta konecki Grzegorz Piec, który zachęca do udziału w tej inicjatywie.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 30 kwietnia o godz. 13.30 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich podczas odsłonięcia tablicy poświęconej Małachowskim dla uczczenia 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.