Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Kozienice

Mistrzyni świata u Starosty Kozienickiego

środa, 14 kwietnia 2021 15:17 / Autor: Kamil Zapora
fot. Starostwo Powiatowe w Kozienicach
Kamil Zapora

Mercedes Szulen z Zajezierza, mistrzyni świata w tańcu sportowym spotkała się dziś ze starostą kozienickim Andrzejem Jungiem.

Mercedes Szulen zajęła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Świata 2020 w tańcu sportowym w Hiszpanii, w kategorii taniec współczesny. Ze względu na pandemię odbyły się one w formie online, a nagranie „Ninja”, w którym Mercedes zaprezentowała swoje niezwykłe umiejętności, w choreografii Pawła Żołądka, zostało uznane za najlepsze w kategorii wiekowej Junior.

W spotkaniu uczestniczyli również rodzice tancerki Anna i Patryk Szulen oraz Arkadiusz Guba wójt gminy Sieciechów i Mirosława Pachocka inspektor urzędu gminy w Sieciechowie.

Podczas wizyty Mercedes otrzymała z rąk starosty i wójta listy gratulacyjne oraz upominki. Nie zabrakło także podziękowań dla rodziców i wszystkich osób szczególnie zaangażowanych w realizację tego wyjątkowego sukcesu.

"Ogromny zapał, zaangażowanie i poświęcenie, z jakim przygotowywałaś się do zawodów oraz umiejętność pogodzenia wyczerpujących treningów z obowiązkami szkolnymi, zasługują na wielki podziw i szacunek.Niech Twoja determinacja i pasja, dopingowane przez wspierającą rodzinę i przyjaciół, nigdy nie maleją. Niech to osiągnięcie umocni Cię w podejmowaniu dalszych życiowych wyzwań i dążeniu do realizacji własnych marzeń...Dziękuję, że w tak piękny sposób promujesz Powiat Kozienicki. Jestem przekonany, że jeszcze nie raz usłyszymy o Twoich wyjątkowych osiągnięciach tanecznych...”- w swoim liście napisał Andrzej Jung Starosta Powiatu Kozienickiego.