Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

REGION

200 szczepień dziennie w każdym punkcie

czwartek, 15 kwietnia 2021 11:14 / Autor: Marcin Prejs
Fot. torstensimon/Pixabay
Marcin Prejs

Trzy w Końskich, jeden w Opocznie. Wkrótce rozpoczną funkcjonowanie punkty szczepień powszechnych.

Trzy powszechne punkty szczepień przeciwko COVID-19 powstaną na terenie powiatu koneckiego. Będą zlokalizowane w Końskich w działających tu przychodniach zdrowia, wyjaśnia Marcin Wiaderny, zastępca naczelnika Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich. Jak mówi, punkty powstaną przy przychodniach Południowa, Zdrowie oraz Rodzina.

Punkty szczepień mają rozpocząć funkcjonowanie pod koniec kwietnia. W każdym z nich dziennie wykonywanych będzie 200 szczepień. To dużo więcej niż w obecnie funkcjonujących punktach. Jak dodaje Marcin Wiaderny, zgodnie z planem wszyscy chętni mieszkańcy powiatu koneckiego mają zostać zaszczepieni pierwszą dawką do końca sierpnia.

Na terenie powiatu opoczyńskiego początkowo mówiło się o powstaniu dwóch punktów szczepień powszechnych. Jeden miał być zlokalizowany w samym Opocznie, drugi na terenie gminy Drzewica. Ostatecznie podjęta została decyzja o utworzeniu jednego takiego punktu. Będzie on funkcjonował w budynku Zespołu Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie, informuje Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Tygodniowo w opoczyńskim punkcie zaszczepionych będzie tysiąc osób, czyli dziennie po 200 osób od poniedziałku do piątku. Wicestarosta nie wyklucza jednak, że punkt będzie działał dłużej niż tylko pięć dni w tygodniu. Wszystko zależy od zainteresowania mieszkańców szczepieniami. Do rejestracji na nie zachęca opocznian Maria Barbara Chomicz. – To jest bardzo ważne, żebyśmy jako społeczeństwo osiągnęli odporność, by zacząć normalnie funkcjonować, by zacząć normalnie żyć – mówi wicestarosta.

Punkt w Opocznie, podobnie jak te w Końskich, uruchomiony zostanie pod koniec miesiąca, prawdopodobnie około 25 kwietnia.