Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Radomskie

Trzy wnioski starostwa w Radomiu do marszałka

czwartek, 15 kwietnia 2021 12:22 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Starostwo Powiatowe w Radomiu złożyło trzy wnioski o dofinansowanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Dotyczą one zakupu karetki dla szpitala w Pionkach, przebudowy oddziału i zakupu sprzędu dla szpitala w Iłzy oraz przebudowy drogi Radom - Gębarzów - Polany.

- Trzy wnioski. Dwa dotyczą szpitalu powiatowych - w Iłży i Pionkach. To prośby o niecałe 6 milionów złotych. Trzeci dotyczy drogi powiatowej, która łączy miasto Radom, trzy gminy - Skaryszew, Wierzbicę i Kowalę - powiedział starosta Waldemar Trelka.

Starosta podkreślił, że o dofinansowanie będzie trudno, bo jego zdaniem pieniądze z urzędu marszałkowskiego są dzielone według klucza politycznego.

- 151 milionów złotych, które zostały przekazane do Mazowsza, na 82 projekty żaden nie został wsparty w miejscu, gdzie rządzi przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości. Wierzę głęboko, że merytoryka i jakość wniosków będą odgrywały kluczową rolę w rozstrzyganiu o dofinansowanie dla naszych trzech wniosków - dodał starosta.

Wnioski Starostwa Powiatowego w Radomiu:

1) Dofinansowanie do kwoty 307 tys. zł zakupu karetki transportowej wraz z wyposażeniem medycznym dla SPZZOZ w Pionkach.

2) Dofinansowanie do kwoty 1,55 mln zł przebudowy oddziału pediatrii i zakupu sprzętu dla oddziału ginekologiczno-położniczego SPZZOZ w Iłży.

3) Dofinansowanie do kwoty 4 mln zł przebudowy drogi powiatowej Radom - Gębarzów - Polany.