Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Mazowsze

„Jestem z Mazowsza – to powód do dumy”. Weź udział w konkursie!

czwartek, 15 kwietnia 2021 12:54 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: UMWM
Elżbieta Warchoł

Jeszcze przez dwa tygodnie można przesyłać zgłoszenia do konkursu „Jestem z Mazowsza – to powód do dumy”. Praca plastyczna, fraszka lub esej – to zadania, z którymi zmierzyć się mogą uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Ten konkurs to doskonała okazja do pogłębienia wiedzy młodego pokolenia na temat historii, kultury, tradycji czy przyrody zarówno małych ojczyzn, jak i całego regionu. Aby wziąć w nim udział należy przygotować, w zależności od kategorii wiekowej uczestnika, pracę plastyczną lub literacką – fraszkę lub esej. Jak zauważa marszałek Adam Struzik: – Jesteśmy już na półmetku konkursu. Widzimy, że ten temat przypadł do gustu młodym Mazowszanom. Zwłaszcza tym najmłodszym. Wpłynęło do nas sporo prac plastycznych i fraszek. Czekamy jeszcze na to, czym zaskoczy nas młodzież. W ich przypadku zadanie wymaga już nieco większego zaangażowania. Przypomnę, że uczniowie starszych klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych mają za zadanie przygotować esej. Myślę, że Mazowsze to region na tyle ciekawy i różnorodny, z tak bogatą tradycja i historią, że nie powinno zabraknąć tematów. Warto przy realizacji tego zadania porozmawiać z rodzicami i dziadkami. Być może oni podsuną ciekawy temat do zgłębienia.

Kto może wziąć udział w konkursieW konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych mieszkający i uczący się na Mazowszu. Uczniowie szkół podstawowych w klasach I-III mają za zadanie przygotować pracę plastyczną (format A3, techniką płaską np. rysunek, grafika, malarstwo), a w klasach IV-IV – fraszkę. Z kolei uczniowie szkół podstawowych w klasach VII-VIII oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych napiszą esej (maksymalnie 4 strony maszynopisu). Każdy uczeń może przesłać tylko jedną pracę. Co ważne, musi być to praca własna, oryginalna, wcześniej nienagradzana oraz niepublikowana.

NagrodyAutorzy najlepszych prac w poszczególnych kategoriach otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe lub finansowe.

Praca plastyczna(uczniowie klas I-III szkół podstawowych)

Praca literacka – fraszka(uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych)Praca literacka – esejuczniowie szkół podstawowych klasy VII-VIII)Praca literacka – esejuczniowie szkół ponadpodstawowych

I miejsce: nagroda o wartości do 760 złII miejsce: nagroda o wartości do 650 złIII miejsce: nagroda o wartości do 500 zł

I miejsce: 1000 złII miejsce: 800 złIII miejsce: 500 zł

I miejsce: 2000 złII miejsce: 1500 złIII miejsce: 1000 zł

I miejsce: 2000 złII miejsce: 1500 złmiejsce: 1000 zł

 

Jak wziąć udział w konkursie?Pracę plastyczną lub literacką wraz z wypełnionym i podpisanym formularzem zgłoszeniowym należy przesłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa, z dopiskiem na kopercie „Konkurs – Jestem z Mazowsza – to powód do dumy”.

W przypadku prac literackich – fraszki i eseju dopuszczalne jest również przesłanie dokumentów na adres e-mail: w tytule wiadomości wpisując „Konkurs – Jestem z Mazowsza – to powód do dumy”. Prace można nadsyłać do 30 kwietnia br.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.mazovia.pl w zakładce Konkursy/Szkolenia.