Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Pachomiusz Starszy, pustelnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żeleźnica, Góry Mokre
Dziś jest: Niedziela, 09 maja 2021

Przysucha

Kolejne wyróżnienie dla Powiatu Przysuskiego

czwartek, 15 kwietnia 2021 14:28 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Powiat Przysuski najlepszy w konkursie "Innowacyjny Samorząd". 

W kategorii powiaty pierwsze miejsce zajął Powiat Przysuski z projektem „Innowacyjny model pomocy awatar opiekuna osoby starszej”. Jest to projekt realizowany przez Powiat Przysuski od listopada 2019 roku w partnerstwie z Akademią Sztuki Wojennej (Lider), Politechniką Częstochowską, Miastem Sulejówek oraz Wyższą Szkołą Edukacji i Technologii w Nikozji. Projekt został w całości sfinansowany ze środków EFS w ramach Centrum Projektów Europejskich. Jego wartość to prawie 1,5 miliona złotych. Starosta przysuski Marian Niemirski:

Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach: miasta duże – powyżej 200 tys. mieszkańców, gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie i powiaty.

- To szczególna nagroda dla tych, którzy stawiają na rozwiązania proekologiczne i prospołeczne – podkreślił premier Mateusz Morawiecki w liście do uczestników gali finałowej.

Podczas gali ogłoszono laureatów 2 edycji konkursu „ Innowacyjny Samorząd”. W tym roku do redakcji Serwisu Samorządowego PAP napłynęło 396 opisów nowatorskich działań podejmowanych przez samorządy gmin i powiatów. Ze względu na sytuację epidemiczną spotkanie odbył się w formule zdalnej.