Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Opoczno

Mikrogranty na walkę z COVID-19

czwartek, 15 kwietnia 2021 15:30 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Do 29 kwietnia można składać oferty w ramach Wojewódzkiego Programu Mikrograntów na rzecz walki z COVID-19. Tegoroczna pula środków to pół miliona złotych.

Na realizację programu Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył w tym roku pół miliona złotych. To o 200 tys. więcej niż w roku ubiegłym. Kwota wnioskowanej dotacji nie może być mniejsza niż 2 tys. zł i większa niż 6 tys. zł. Nabór ofert skierowany jest do organizacji pozarządowych. Zadania mogą być realizowane w następujących obszarach: kultura, sztuka i ochrona dziedzictwa kulturowego, polityka społeczna, ochrona i promocja zdrowia, kultura fizyczna i sport, turystyka i krajoznawstwo, ochrona środowiska, wspomaganie rozwoju gospodarczego oraz działania na rzecz porządku i bezpieczeństwa publicznego. Oferty można składać do 29 kwietnia.

Wojewódzki Program Mikrograntów na rzecz walki z COVID-19 został po raz pierwszy uruchomiony w ubiegłym roku. Jego wdrażanie na terenie województwa łódzkiego stanowi odpowiedź na aktualną sytuację społeczno-gospodarczą w regionie wywołaną obowiązującym w kraju stanem epidemii. Dzięki niemu mogą być realizowane projekty, które mają przyczynić się do zwalczania skutków pandemii koronawirusa.