Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Kozienice

W szpitalu w Kozienicach wciąż pełne obłożenie łóżek covidowych

piątek, 16 kwietnia 2021 10:20 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W ostatnim czasie w oddziałach szpitalnych i Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym jest hospitalizowanych średnio od 189 do 195 pacjentów, w tym 96 do 110 z potwierdzonym zakażeniem COVID-19. Spośród nich od 12 do 18 pacjentów wymaga podłączenia do respiratora lub aparatury do tlenoterapii.

Obecnie obserwujemy wzrost liczby chorych na COVID-19, którzy potrzebują leczenia szpitalnego. Jak twierdzą lekarze, wynika to z tego, że chorzy zgłaszają się po pomoc zbyt późno. Zdarza się, że choroba jest już bardzo zaawansowana, obejmując 70% płuc, co zmniejsza szanse na przeżycie. Tacy pacjenci wymagają leczenia przy pomocy tlenoterapii, wysokoprzepływowej tlenoterapii oraz wentylacji mechanicznej (respiratoroterapii). Dlatego nie bagatelizujmy pierwszych objawów zakażenia SARS-CoV-2.

Placówka boryka się też z wysoką absencją personelu medycznego, która aktualnie sięgnęła 67 osób.

Pomimo zaleceń podanych przez NFZ oraz Ministerstwo Zdrowia, aby ograniczyć planowane pobyty w szpitalu w celu przeprowadzenia: diagnostyki, zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych, szpital wciąż realizuje te świadczenia.

W oddziałach: Pediatrii, Neurologii, Zakaźnym, SOR, Chirurgii Ogólnej, Urazowo – Ortopedycznym, Ginekologiczno – Położniczym, Neonatologii wykonano w tym roku około 456 zabiegów w różnych formach znieczulenia.