Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

REGION

Brakuje krwi!

piątek, 16 kwietnia 2021 11:54 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje o branie udziału w zbiórkach krwi. Mniej chętnych i większe zapotrzebowanie złożyły się na drastycznie niski stan cennego płynu w radomskim banku krwi.

Jak przyznaje Patrycja Pająk, lekarka pracująca w stacji krwiodawstwa, w ostatnim czasie da się zauważyć zmniejszone zainteresowanie udziałem w zbiórkach krwi związane z pandemią. Jednocześnie lekarka rozwiewa wszelkie obawy przed oddaniem krwi:

Każda krew jest potrzebna:

Z tego powodu apel kierowany jest do wszystkich osób bez wyjątku, które mogą oddać krew:

Zbiórki krwi organizowane są w całym regionie. Do niektórych miast, w których nie ma stacjonarnych punktów krwiodawstwa, pracownicy RCKiK przyjeżdżają osobiście po cenny płyn, tak jak np. w Kozienicach.

Akcje odbywają się tu co tydzień. Ostatnia miała miejsce wczoraj, a udział wzięło w niej 19 osób. Jak przyznaje Patrycja Pająk, mieszkańcy Kozienic stają na wysokości zadania:

Kolejne okazje do oddania krwi w Kozienicach w czwartki 22 i 29 kwietnia w budynku starostwa powiatowego. Oddanie krwi trwa około 40 minut od przyjścia do wyjścia z punktu krwiodawstwa. Warto poświęcić ten czas, ponieważ może on przedłużyć komuś życie.