Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maciej Apostoł              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jóźwików, Sarbice
Dziś jest: Piątek, 14 maja 2021

Radomskie

Piotr Leśnowolski: chcemy wybudować ścieżkę rowerową w kierunku Radomia

poniedziałek, 19 kwietnia 2021 10:37 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Gmina Jedlnia-Letnisko planuje budowę ścieżki rowerowej.

W audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" wójt gminy Piotr Leśnowolski podkreślał, że ścieżka rowerowa musi zostać wybudowana w porozumieniu z władzami Radomia i Zarządem Dróg Wojewódzkich. - Jeśli nie będzie takiego porozumienia, to wybudujemy ścieżkę do Rajca Poduchownego. To ważna inwestycja, nie tylko z powodu ruchu rowerowego, ale ma to być bezpieczny również ciąg pieszy dla mieszkańców Rajca Poduchownego - powiedział wójt Leśnowolski.

Piotr Leśnowolski przyznał także, że ścieżka rowerowa będzie miała długość ok. 4,5 km. - Budowanie takiej ścieżki w małych kawałkach nie ma sensu. Trzeba uzgodnić finansowanie, jak to miało miejsce przy budowie chodnika wzdłuż ulicy Porannej - powiedział wójt gminy.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o budowie pomostu przez zalew, interpelacji posła Konrada Frysztaka w sprawie przekazania środków dla miejscowej parafii, oraz na temat zlikwidowanego przejazdu kolejowego na terenie gminy. Z wójtem Piotrem Leśnowolskim i nowym sekretarzem Urzędu Gminy Sławomirem Wolakiem, rozmawiał Radosław Mizera: