Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Opoczno

Pijany kierowca złapany w Opocznie

wtorek, 20 kwietnia 2021 12:50 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 44-letni kierowca renault laguny. W policyjnym systemie posiadał także aż trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów.

O obywatelskim ujęciu pijanego kierowcy dyżurny opoczyńskiej komendy policji został powiadomiony wieczorem 19 kwietnia. Jak ustalili policjanci, mieszkaniec Opoczna na ul. Partyzantów zauważył jak pod jeden ze sklepów spożywczych podjeżdża kierowca laguny. Mężczyzna miał wyraźne problemy z tym, aby wysiąść z pojazdu. Kiedy w końcu mu się udało, poszedł do pobliskiego sklepu. Po wyjściu z niego, próbował znowu wsiąść do samochodu i odjechać. Mieszkaniec Opoczna nie pozwolił mu na to. 44-letni kierowca laguny był agresywny i wulgarny wobec. Na szczęście na miejscu pojawili się policjanci z opoczyńskiej drogówki, którzy wezwani zostali wcześniej do zdarzenia. – Kierowca renault został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. 44-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia w policyjnych bazach danych policjanci ustalili, że kierowca ma cofnięte uprawnienia do kierowania. W systemie posiadał aż trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Dwa z nich wydane przez opoczyński sąd, a jeden przez Sąd Rejonowy w Tomaszowie Maz. – informuje asp. szt. Barbara Stępień, rzecznik opoczyńskiej policji.

Pojazd jakim poruszał się pijany kierowca został przekazany za pokwitowaniem wskazanemu przez kierowcę członkowi rodziny. Kolejny raz sprawa 44-latka zostanie przekazana pod ocenę sądu. Kodeks karny wskazuje, że osoba, która łamie sądowy zakaz może liczyć się z karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.