Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Opoczno

W Opocznie sprzęt sportowy za elektroodpady

wtorek, 20 kwietnia 2021 16:54 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Specjalne pojemniki na elektroodpady pojawią się na terenie Opoczna. W audycji Gmina Opoczno na Fali zastępca burmistrza Tomasz Łuczkowski mówił także o miejskim monitoringu oraz fotopułapkach, które mają pomóc w walce z dzikimi wysypiskami śmieci.

Od poniedziałku mieszkańcy Opoczna będą mogli wrzucać elektroodpady do specjalnie ustawionych w mieście pojemników. Harmonogram odbioru odpadów przedstawił w audycji Gmina Opoczno na Fali zastępca burmistrza Tomasz Łuczkowski. Wyjaśnił, że zużyty sprzęt elektroniczny cały czas odbierany jest od mieszkańców również przy stadionie miejskim w Opocznie. Od poniedziałku specjalne pojemniki na elektroodpady pojawią się także w innych częściach miasta: 26 kwietnia (poniedziałek) - ul. Partyzantów 38B (parking od ul. Skłodowskiej 8); 27 kwietnia (wtorek) - między blokami przy ul. Kopernika 13 a ul. Kopernika 15 (mały parking od strony ul. Kopernika); 28 kwietnia (środa) - ul. Wyszyńskiego (w pobliżu garaży); 29 kwietnia (czwartek) - ul. Kossaka (parking przed blokiem ul. Kossaka 6); 30 kwietnia (piątek) - ul. Kwiatowa 34 (teren między blokiem a garażami). W maju zbiórka elektroodpadów będzie prowadzona również na terenie sołectw gminy Opoczno. Zebrany dzięki akcji zużyty sprzęt wymieniony zostanie na sprzęt sportowy. W planach jest także organizacja sportowych wydarzeń.

Tomasz Łuczkowski mówił również o realizacji drugiej edycji gminnego programu, który polega na wymianie starych pieców na ekologiczne źródła ciepła. Przypomniał, że cieszyła się ona bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Z dotacji gminnej na wymianę pieców chce skorzystać ponad 100 osób. – W tej chwili podpisujemy umowy, by te wszystkie zakupy związane z wymianą źródła ogrzewania można było realizować – mówił. Przypomniał równocześnie, że mieszkańcy gminy Opoczno mogą liczyć na dofinansowanie wymiany pieców w wysokości do 5 tys. zł.

Zastępca burmistrza mówił również o rozwijającej się sieci miejskiego monitoringu. Wyjaśnił, że obecnie działa w nim 65 kamer. Urząd zamierza jednak kupić kolejne urządzenia. Chodzi o fotopułapki. Mają one pomóc w walce z dzikimi wysypiskami śmieci. Tomasz Łuczkowski mówił także o naprawie dróg po zimie. Zadanie wykonuje spółka PGK w Opocznie. W audycji Gmina Opoczno na Fali mówiliśmy także o planowanych inwestycjach. Opoczyński urząd złożył m.in. wnioski o dofinansowanie remontu dwóch swoich zabytkowych obiektów. Chodzi o siedziby biblioteki oraz muzeum. Samorząd ma również w planach przebudowę kolejnych przejść dla pieszych. Tomasz Łuczkowski poinformował również o utworzeniu na terenie urzędu specjalnego punktu, w którym mieszkańcy gminy będą mogli dopełnić formalności związane z trwającym na terenie kraju spisem powszechnym.

Posłuchaj całej audycji Gmina Opoczno na Fali: