Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

REGION

Pieniądze na opoczyńskie i koneckie drogi

czwartek, 22 kwietnia 2021 08:44 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Duże pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafią do samorządów powiatu opoczyńskiego i koneckiego.

Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg najwięcej pieniędzy trafi do powiatowego samorządu w Opocznie. Starostwo może liczyć na wsparcie w wysokości 960 tys. zł remontu dróg powiatowych na odcinku Ziębów - Modrzew wraz ze skrzyżowaniem z drogą powiatową w miejscowości Ziębów oraz w miejscowości Ostrów. Powiat otrzyma także 6.279.937,34 zł. na rozbudowę powiatowej drogi w Bukowcu Opoczyńskim i Sobawinach. Ze wsparcia drogowych inwestycji na powiatowych drogach cieszy się starosta Marcin Baranowski. Jak wyjaśnia, inwestycje będą realizowane we współpracy z Gminą Opoczno, na której terenie zlokalizowane są planowane inwestycje.

Ze wsparcia mogą cieszyć się także samorządy w Paradyżu i Drzewicy. 3.311.486 z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zostanie przekazane na przebudowę drogi na odcinku Wielka Wola - Dorobna Wola w gminie Paradyż. Z kolei kwotą 958.342 zł wsparta będzie inwestycja polegająca na remoncie ulic Szkolnej i Cmentarnej w Drzewicy.

Poseł Robert Telus podkreśla, że szansę na rządowe pieniądze na drogi mają także samorządy Żarnowa, Opoczna i Sławna, bo ich wnioski znalazły się na wysokich pozycjach listy rezerwowej funduszu.

Pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafią również do koneckich samorządów. Powiat Konecki dostanie 1.772 mln na przebudowę drogi Końskie - Wąsosz - Czarna oraz 1.356 mln na remont drogi Samsonów - Odrowążek - Odrowąż - Wólka Plebańska - granica województwa.

Gmina Końskie może liczyć na wsparcie 3.340 mln zł na budowę ulicy Hutniczej w miejscowościach Kornica i Końskie. Gmina Gowarczów otrzyma wsparcie w wysokości 402 tys. zł na przebudowę drogi w miejscowości Korytków.