Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

REGION

Setki kierowców traci prawo jazdy za prędkość

czwartek, 22 kwietnia 2021 12:48 / Autor: Kamil Zapora
fot. ENiemela/pixabay.com
Kamil Zapora

Główną przyczyną wypadków śmiertelnych na drodze z winy kierujących jest nadmierna prędkość. Dlatego policjanci kładą szczególny nacisk na przestrzeganie przez kierowców ograniczeń prędkości, a nie jest to łatwe zadanie.

Niestety statystyki pokazują, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest plagą na polskich drogach. Jak mówi st. asp. Norbert Cibor z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, tylko w 2020 roku w naszym regionie zatrzymano ponad 500 praw jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 50km/h:

Miejsc, w których dochodzi do łamania przepisów jest wiele. Możemy ułatwić pracę policjantów wskazując niebezpieczne miejsca na Krajowej Mapie Zagrożeń:

W ostatnią niedzielę kwietnia przypada w Polsce Niedziela Modlitw za Kierowców. Hasłem przewodnim tegorocznej jest: "Kierujmy się miłością na drodze", ponieważ na niej wzajemnie odpowiadamy za swoje życie i zdrowie.