Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Kozienice

Strażnicę OSP w Nowej Wsi czeka rozbudowa

czwartek, 22 kwietnia 2021 16:04 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Powierzchnia większa o 35%, nowa sieć wodno-kanalizacyjna, wentylacja, oświetlenie, a także zagospodarowanie terenu wokół – to zmiany jakie czekają remizę OSP w Nowej Wsi w gminie Kozienice.

Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wsi to druga co do wielkości jednostka na terenie gminy, zaraz po OSP w Kozienicach, która należy do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Służy w niej 59 strażaków ochotników. Mówi prezes jednostki Marek Pyrka:

Znaczenie OSP dla bezpieczeństwa mieszkańców gminy, ale i całego powiatu kozienickiego jest niezaprzeczalne, co podkreślił komendant powiatowy straży pożarnej w Kozienicach mł. bryg. Kamil Bieńkowski:

Długo oczekiwany remont remizy w końcu zostanie urzeczywistniony. Dzisiaj miało miejsce podpisanie umowy z wykonawcą. Co do przyszłego roku powstanie za 800 tys. złotych? Mówi burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski:

Z nowej inwestycji cieszą się też panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi „Babeczki z pieprzem i solą”, ponieważ to właśnie w remizie mieści się ich siedziba:

W czasie podpisania umowy została też zaprezentowana wizualizacji strażnicy po modernizacji, którą możecie zobaczyć poniżej.