Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Radomskie

Praktyki dziennikarskie także w Skaryszewie

piątek, 23 kwietnia 2021 10:39 / Autor: Magdalena Król
Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

W piątek, 23 kwietnia, podpisano dokument o wstąpieniu Miasta i Gminy Skaryszew jako interesariusza wydziału Filologiczno-Pedagogicznego Uniwersytetu Humanistyczno-Technologicznego w Radomiu.

W styczniu Miasto i Gmina Skaryszew rozpoczęła współpracę z wydziałem Filologiczno-Pedagogicznym w ramach przedsięwzięcia mającego na celu otwarcie studiów drugiego stopnia na kierunku dziennikarskim. Dziś tj. 23 kwietnia podpisano dokument scalający tę współpracę.

- Jest to dla mnie bardzo ważne, bo całą swoją karierę zawodową opieram na współpracy z dziennikarzami. Cieszę się, że do Skaryszewa zawitają studenci dziennikarstwa. Wspólnie będziemy w stanie się uzupełnić, ponieważ mamy już przygotowane studio nagrań, chcemy także móc stworzyć telewizję. Cieszę się, ze możemy sobie wspólnie pomóc. Obiecuję, że będziemy się starali i dokładali wszelki starać, aby ta współpraca wyszła wszystkim stroną na dobre - mówi Dariusz Piątek, burmistrz Skaryszewa.

Ze współpracy cieszy się również dziekan wydziału Filologiczno-Pedagogicznego prof. Dariusz Trześniowski.

- Chcemy iść w miasto i region ze swoim kapitałem intelektualnym, badawczym i ludzkim i oczekujemy tez od naszych interesariuszy wskazówek - dodaje prof. Dariusz Trześniowski, dziekan wydziału Filologiczno-Pedagogicznego.

W ministerstwie czeka już wniosek uczelni dotyczący otwarcia nowego kierunku "Dziennikarstwo i nowe media". Będą to studia drugiego stopnia o profilu praktycznym prowadzonych w formie stacjonarnej na UTH w Radomiu.