Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Opoczno

Od 7 maja szczepienia w punkcie powszechnym w Opocznie

piątek, 23 kwietnia 2021 12:04 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Powiat Opoczyński otrzymał wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pieniądze pozwolą zrealizować dwie ważne dla mieszkańców inwestycje. W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy także o mającym powstać w Opocznie punkcie szczepień powszechnych.

W audycji Powiat Opoczyński na Fali starosta Marcin Baranowski mówił o pieniądzach pozyskanych przez powiatowy samorząd z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jak wyjaśnił, chodzi o dwie duże inwestycje. Na remont dróg powiatowych na odcinku Ziębów - Modrzew wraz ze skrzyżowaniem z drogą powiatową w miejscowościach Ziębów oraz Ostrów samorząd otrzyma 960 tys. zł. Z kolei rozbudowa drogi w Bukowcu Opoczyńskim i Sobawinach wsparta zostanie kwotą blisko 6,3 mln zł.

Od 7 maja w powiecie opoczyńskim rozpocznie funkcjonowanie punkt szczepień powszechnych. Uzupełni on sieć już istniejących punktów, w których cały czas prowadzone są szczepienia przeciwko COVID-19. Wicestarosta Maria Barbara Chomicz wyjaśniła, że takich punktów na terenie powiatu jest 13. Z kolei punkt powszechny utworzony zostanie w hali sportowej Zespołu Szkół Powiatowych przy ul. Kossaka. – Planujemy, aby w tym punkcie szczepień powszechnych odbywało się tysiąc szczepień tygodniowo – mówiła wicestarosta.

Zarząd Powiatu Opoczyńskiego ogłosił dwa otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych. Pierwszy dotyczy rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Na ich realizację powiat zamierza przeznaczyć 50 tys. zł. Drugi konkurs dotyczy przeciwdziałania patologiom społecznym. Tu zabezpieczona jest kwota 20 tys. zł. Konkursowe oferty można składać do 5 maja.

Powiat Opoczyński przygotowuje się do obchodów związanych z 81. rocznicą śmierci majora Hubala. Podobnie jak przed rokiem będą miały one bardzo skromny charakter. Przeprowadzone zostaną 30 kwietnia. O godzinie 10 w sanktuarium w Studziannie odprawiona zostanie msza święta. Po niej zaproszone delegacje złożą wiązanki kwiatów przy szańcu Hubala w Anielinie. Major Henryk Dobrzański Hubal zginął 30 kwietnia 1940 roku w lesie pod Anielinem. W miejscu śmierci legendarnego majora powstał symboliczny szaniec, przy którym co roku Powiat Opoczyński organizuje patriotyczne uroczystości upamiętniające postać Hubala i jego żołnierzy.

Posłuchaj całej audycji Powiat Opoczyński na Fali: