Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Radomskie

Mieszkaniec Wieniawy jechał na podwójnym gazie

piątek, 23 kwietnia 2021 17:22 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów miał 30-latek, który zatrzymany został przez policjantów ruchu drogowego. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Aneta Wilk, rzecznik przysuskiej policji informuje, że każdego dnia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Przysusze prowadzą intensywne działania w celu zapewnienia porządku. Jednym z priorytetów przysuskich stróżów prawa jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dlatego policjanci zawsze zwracają uwagę na przewinienia kierowców, które mogą doprowadzić do tragedii, ale najbardziej ich uwaga skupia się na tych, którzy lekceważą przepisy i wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

- Przykładem takiego zachowania jest 30-letni mieszkaniec gminy Wieniawa, który wczoraj kierował audi, będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że kierowca posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi - opowiada rzecznik Aneta Wilk.

Teraz za swój czyn 30-latek odpowie przed sądem. Za niestosowanie się do wyroku sądowego i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.