Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Narodzenie św. Jana Chrzciciela              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłówek
Dziś jest: Czwartek, 24 czerwca 2021

Radomskie

Jedlińsk: Podpisana umowa na remont stołówki

środa, 28 kwietnia 2021 15:31 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Stołówka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jedlińsku zyska nowy blask. W urzędzie gminy została podpisana umowa na remont.

Gmina Jedlińsk otrzymała 2 mln zł na remont kuchni i stołówki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dziś w urzędzie gminy została podpisana umowa na realizację inwestycji.

- Dwa miliony złotych Funduszu Inwestycji Lokalnych wpłynęło do kasy urzędu gminy na wykonanie remontu stołówki, która od ponad 40 lat nie była remontowana. Stołówka i kuchnia są wielkim zapleczem gastronomicznym dla szkół z terenu gminy Jedlińsk. Gdy nie ma pandemii dziennie wydawanych jest blisko 1000 posiłków - mówi wójt Kamil Dziewierz.

Wójt liczy, że inwestycję uda się zrealizować w czasie wakacji, żeby od nowego roku szkolnego stołówka wznowiła działalność. Jaki będzie zakres prac?

- Cała elektryka wodno-kanalizacyjna, wentylacja, klimatyzacja, winda transportowa, wyparzalnia, myjnia do naczyń, nowe posadzki, płytki. Wszystko od podstaw będzie robione - wylicza wójt.

Poseł Marek Suski pogratulował wójtowi kolejnych pieniędzy pozyskanych od rządu.

Poseł Anna Kwiecień podkreśliła duże zaangażowanie pracowników urzędu gminy w składanie wniosków.

- Chciałabym pogratulować panu wójtowi i pracownikom urzędu za kreatywność i stałe mobilizowanie parlamentarzystów do działania na rzecz gminy Jedlińsk - powiedziała poseł Kwiecień.

To kolejne dofinansowanie rządowe dla gminy Jedlińsk. Wcześniej samorząd otrzymał między innymi pieniądze na modernizację oświetlenia ulicznego, czy na budowę kładki pieszo-rowerowej na odcinku Wsola - Jedlińsk.