Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Jolenta, księżna, zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Krasna
Dziś jest: Wtorek, 15 czerwca 2021

Kozienice

Kozienice: 50 gramów amfetaminy w mieszkaniu 18-latka

czwartek, 29 kwietnia 2021 11:18 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, fot. stevepb/Pixabay.com
Kamil Zapora

Zaczęło się od policyjnej kontroli samochodu, którym jechał 18-latek z powiatu kozienickiego i trzech młodych pasażerów. W aucie znaleziono narkotyki. Kolejny krokiem było przeszukanie mieszkania 18-latka, gdzie znaleziono m.in. 50 gramów amfetaminy.

Zaczęło się od zgłoszenia o niebezpiecznej jeździe kierującego audi. Policjanci z Pionek szybko interweniowali, namierzyli i zatrzymali pojazd do kontroli. Samochodem kierował 18-latek, a w aucie było jeszcze 3 młodych pasażerów w wieku 18-19 lat. Funkcjonariusze w trakcie kontroli znaleźli narkotyki przy kierowcy, a także schowane za tylnym siedzeniem w aucie. Wszyscy podróżujący audi zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy.

W toku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że zabezpieczone w pojeździe narkotyki, w tym amfetamina i marihuana, należą do 18-letniego kierowcy, który wypożyczył ten samochód. Mężczyzna jest mieszkańcem powiatu kozienickiego i w związku z tym policjanci z komendy w Kozienicach przeszukali pomieszczenia mieszkalne kierującego. Tam znaleźli i zabezpieczyli kolejne środki odurzające, m.in. blisko 50 gramów amfetaminy.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Śledczy wnioskowali o zastosowanie wobec 18-latka tymczasowego aresztowania. - Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące młody mężczyzna spędzi w areszcie – wyjaśnia Justyna Leszczyńska z komendy miejskiej policji w Radomiu.

Grozi mu do 10 lat pozbawiania wolności.