Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Kozienice

Ruszają roboty drogowe na wylotówce z Kozienic w kierunku Radomia

piątek, 30 kwietnia 2021 12:40 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Po majówce możemy spodziewać się ruchu wahadłowego na drodze krajowej 79 w okolicy wyjazdu z miasta w kierunku Radomia i Sandomierza.

Rozpoczyna się drugi etap przebudowy dróg krajowych w Kozienicach. Obejmuje on DK79 od ronda przy straży pożarnej do ronda w Aleksandrówce. Remont podzielony będzie na kilka części. Pierwsza obejmie fragment od skrzyżowania Radomska/Wójcików do wiaduktu. Na czas prac wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Remont DK79 zakłada przebudowę wiaduktu. Zanim to nastąpi, stworzony zostanie tymczasowy przejazd kolejowy pod wiaduktem. Również droga, która biegnie pod wiaduktem uzyska nową nawierzchnię i po zakończonym remoncie będzie służyła mieszkańcom. W tym momencie nie wiadomo jednak, czy przejazd kolejowy pod wiaduktem uda się utrzymać na stałe na czym zależy mieszkańcom Aleksandrówki. Trwają negocjacje urzędu miejskiego z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w tej sprawie.

W dalszej kolejności remont przeniesie się na ulicę Radomską w Kozienicach – od skrzyżowania z Wójcików do ronda przy straży. W tym wypadku cały odcinek zostanie wyłączony z ruchu na czas prowadzonych prac.