Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Końskie

Odwiedzili Nałęczów, Białaczów i Petrykozy

sobota, 01 maj 2021 14:16 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Szlakiem Małachowski przejechali uczestnicy rajdu rowerowego. Zorganizowany on został w ramach obchodów 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. W inicjatywie koneckiego starostwa wzięło udział około 30 osób.

Rowerowy rajd Szlakiem Małachowskich został zorganizowany przez koneckie starostwo w ramach obchodów 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Trasa wiodła z Końskich przez Nałęczów, Rudę Białaczowską, Zakrzów, Białaczów, Petrykozy. Uczestnicy rajdu odwiedzili miejsca związane z rodziną Stanisława Małachowskiego, marszałka Sejmu Czteroletniego, który urodził się właśnie w Końskich, wyjaśnia starosta konecki Grzegorz Piec.

W rajdzie wzięło udział około 30 cyklistów.

W organizację rajdu włączyło się opoczyńskie starostwo, bo właśnie na terenie powiatu opoczyńskiego znajduje się część obiektów związanych z rodziną Małachowskich, które odwiedzili rowerzyści, wyjaśnia Andrzej Urbańczyk, członek zarządu Powiatu Opoczyńskiego.

Rowerowy rajd zakończył się przed siedzibą koneckiego starostwa.