Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Opoczno

W Opocznie o unijnych pieniądzach

wtorek, 04 maj 2021 15:45 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O korzyściach płynących z przyjęcia unijnego Funduszu Odbudowy mówił dzisiaj w Opocznie poseł Robert Telus.

O korzyściach płynących z przyjęcia rządowego projektu ustawy w sprawie systemu zasobów własnych Unii Europejskiej mówił dzisiaj w Opocznie poseł Robert Telus. Jak wyjaśnił, dzięki niemu może trafić do Polski aż 770 mld zł. Jak przekonywał, do powiatu opoczyńskiego może trafić z tej puli 1,5 mld zł. Zaapelował równocześnie do opozycji, by poparła przyjęcie dokumentu.

Na pozytywny wynik głosowania w Sejmie liczy również starosta opoczyński Marcin Baranowski. Przyjęcie unijnego Funduszu Odbudowy będzie oznaczało, że ogromne pieniądze trafią do Polski na ważne inwestycje, także te w powiecie opoczyńskim, przekonywał.

O korzyściach płynących z przyjęcia unijnego Funduszu Odbudowy mówił także radny wojewódzki Janusz Ciesielski. Podkreślił, że do województwa łódzkiego dzięki funduszowi może trafić 10 razy więcej pieniędzy niż w ramach nowej perspektywy RPO przyznanej dla Łódzkiego.

Głosowanie w sprawie przyjęcia unijnego Funduszu Odbudowy ma się odbyć dzisiaj w Sejmie.