Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Opoczno

Ogromne zainteresowanie zbiórką elektroodpadów

wtorek, 04 maj 2021 16:52 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

W samym Opocznie udało się zebrać ponad 5 ton elektroodpadów. A to nie koniec akcji. W audycji Gmina Opoczno na Fali mówiliśmy także o drogowych inwestycjach oraz zbliżającej się kolejnej rocznicy zakończenia II wojny światowej. Nie zabrakło także życzeń dla strażaków.

Na ostatniej sesji opoczyńscy radni miejscy podjęli decyzję o wsparciu wojewódzkiej inwestycji drogowej w Opocznie. Chodzi o budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Inowłodzkiej, Skłodowskiej oraz św. Marka. Gmina Opoczno przekazała na ten cel 137 tys. zł, co stanowi 30 proc. całego zadania. Wcześniej gminny samorząd wydał 54 tys. zł na wykonanie projektu tej sygnalizacji. Jak podkreślił Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna, to niezwykle ważna inwestycja, bo ruchliwe skrzyżowanie znajduje się w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 1.

Zastępca burmistrza mówił również, że radni miejscy na ostatniej sesji podjęli także decyzję o finansowym wsparciu Powiatu Opoczyńskiego. W tym przypadku również chodzi o zadanie drogowe. Na przebudowę powiatowej drogi w Bukowcu Opoczyńskim i Sobawinach gminny samorząd w ciągu trzech lat przeznaczy blisko 1,5 mln zł, z czego w tym roku 506 tys. zł.

Jak wyjaśniał Tomasz Łuczkowski, gminny samorząd szuka różnych źródeł finansowania inwestycji drogowych na terenie gminy. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg będzie chciał przebudować ulicę Świerkową w Opocznie. Zadanie znalazło się na pierwszym miejscu listy rezerwowej, dlatego jest spora szansa, że oszczędności poprzetargowe pozwolą na wykonanie tego zadania w oparciu o właśnie rządowe dofinansowanie.

W audycji Gmina Opoczno na Fali mówiliśmy także o ogromnym zainteresowaniu zbiórką elektroodpadów. Tylko w samym Opocznie udało się zebrać ponad pięć ton tych śmieci. Co ważne wymienione będą one na sprzęt sportowy. Tomasz Łuczkowski wyjaśnił, że od 4 maja zbiórka elektroodpadów prowadzona jest na terenie sołectw gminy Opoczno. Cały czas także zużyty sprzęt można przywozić na miejski stadion, gdzie również zlokalizowany jest punkt odbioru elektroodpadów.

Tomasz Łuczkowski poinformował również, że 8 maja w Opocznie przeprowadzone będą skromne uroczystości upamiętniające kolejną rocznicę zakończenia II wojny światowej. O godzinie 12 przy Pomniku Nieznanego Żołnierza przed opoczyńskim muzeum delegacje złożą wiązanki kwiatów. Władze Opoczna wiązankę kwiatów złożą tego dnia również przy tablicy upamiętniającej zamordowanych w czasie wojny opoczyńskich Żydów. Znajduje się ona przy ul. Kowalskiego w okolicach rzeki. Tam w czasie wojny zginęło kilkuset Żydów.

Na koniec audycji Tomasz Łuczkowski złożył życzenia opoczyńskim strażakom w dniu ich święta.

Posłuchaj całej audycji Gmina Opoczno na Fali: