Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

Przysucha

Przysucha liczy na marszałkowskie wsparcie

piątek, 07 maj 2021 09:51 / Autor: Magdalena Król
fot. Tomasz Matlakiewicz/Facebook
Magdalena Król

W czwartek, 6 maja, Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego odwiedził Przysuchę.

Podczas spotkania Rafał Rajkowski zapoznał się z inwestycjami, na które ubiega się o dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Gmina i Miasto Przysucha. Tomasz Matlakiewicz wraz z wicemarszałkiem województwa mazowieckiego odwiedzili miedzy innymi przysuskich strażaków, Szkołę Podstawową w Skrzyńsku i byli nad zalewem w Toporni.

Gmina i Miasto Przysucha również aplikowała o środki na „Poprawę dostępności do istniejącej infrastruktury sportowej poprzez rozbudowę trybun i doprowadzenie odcinka sieci wodociągowo-kanalizacyjnej do budynku sanitarno-szatniowego w Toporni wraz z siłownią plenerową – Etap III” w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021, jak również strażnica OSP w Przysusze.

- Ja regularnie staram się odwiedzać samorządy. W czwartek rozmawialiśmy o projektach realizowanych przez gminę. Miałem też okazję odwiedzić strażaków - mówi Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego.