Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

Opoczno

Powszechny punkt szczepień otwarty w Opocznie

piątek, 07 maj 2021 14:54 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Od dzisiaj działa w Opocznie punkt szczepień powszechnych. Zlokalizowany został w hali sportowej Zespołu Szkół Powiatowych przy ul. Kossaka. Dziennie może być tu szczepionych nawet 200 osób.

Otwarty w Opocznie punkt szczepień powszechnych jest jedynym tego typu punktem zlokalizowanym na terenie powiatu opoczyńskiego. Przy współpracy z opoczyńskim starostwem i Zespołem Szkół Powiatowych utworzył i obsługuje go szpital w Opocznie. Dagmara Junknikiel-Rosiak, dyrektor opoczyńskiej lecznicy wyjaśnia, że punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18. Dziennie może być tu szczepionych nawet 200 osób. To dużo więcej nic w punktach populacyjnych.

Na szczepienie w nowym punkcie zdecydowała się wicestarosta Maria Barbara Chomicz. Wicestarosta jesienią ciężko przechodziła Covid-19, kiedy pojawiła się szansa na szczepienie, nie miała wątpliwości, że powinna się zaszczepić.

Do szczepień w nowym punkcie zachęca okolicznych mieszkańców starosta Marcin Baranowski.

Z oferty szczepień w nowym punkcie jako jeden z pierwszych skorzystał m.in. Robert Knap. Jak przyznaje, w czasie szczepienia nie czuł żadnego bólu.

W punkcie powszechnym szczepionych jest więcej osób niż w punktach populacyjnych. Nie ma w nich jednak kwalifikacji lekarskiej do szczepienia, informuje Dagmara Junknikiel-Rosiak, dyrektor szpitala.

W punkcie powszechnym przy ul. Kossaka w Opocznie jak na razie podawane są szczepionki dwóch producentów. Chodzi o AstraZenecę i Modernę. Jak informuje dyrektor szpitala, nawet w najbliższych dniach są jeszcze wolne terminy na szczepienia.