Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

Opoczno

Opoczyński MOF jednak większy

piątek, 07 maj 2021 16:05 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Większość opoczyńskich gmin znalazła się w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Tomaszów Mazowiecki - Opoczno.

Podczas sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego radni przyjęli Strategię Rozwoju Województwa Łódzkiego 2030. Dokument określa kierunki rozwoju województwa łódzkiego. Wyznacza także m.in. Miejskie Obszary Funkcjonalne. Co ważne właśnie do tzw. MOF-ów zarezerwowana będzie pula pieniędzy pozakonkursowych na wspólne inwestycje samorządów, które go tworzą. Jak informuje radny wojewódzki Janusz Ciesielski, takie MOF-y utworzone zostały na terenie województwa cztery. Wśród nich jest Miejski Obszar Funkcjonalny Tomaszów Mazowiecki - Opoczno. Początkowo mówiło się, że oprócz tomaszowskich samorządów utworzą go tylko trzy gminy z powiatu opoczyńskiego: Opoczno, Sławno i Białaczów. Ostatecznie jednak w tym MOF-ie znalazły się niemal wszystkie opoczyńskie gminy, mówi Janusz Ciesielski.

Poza MOF-em znalazła się tylko jedna opoczyńska gmina. Chodzi o Żarnów. Jak wyjaśnia Janusz Ciesielski, wynika to z przeprowadzonych analiz. Gmina Żarnów nie wpisywała się w MOF. Umieszczona została za to w obszarze aktywnej integracji oraz zielonej gospodarki i to właśnie tu powinna upatrywać swoich szans na rozwój.