Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

Kozienice

W gminie Kozienice powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy

poniedziałek, 10 maj 2021 19:37 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W Gminie Kozienice powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy. Na ten cel pozyskano ponad 2,5 mln zł ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Środowiskowy Dom Samopomocy powstanie w Nowej Wsi. Placówka zapewni wsparcie i opiekę dla osób m.in. z upośledzeniem umysłowym, spektrum autyzmu, niepełnosprawnościami sprzężonymi lub innymi zaburzeniami. Zgodnie z założeniami planowane jest stworzenie miejsca do pobytu dziennego dla 30 osób.

- Przedsięwzięcie jest jednym z zadań podejmowanych przez Samorząd Gminy Kozienice na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i wsparcia rodzin osób z niepełnosprawnościami. Warto podkreślić, że na terenie województwa mazowieckiego, na ponad 40 powiatów ziemskich i grodzkich, jedynie w trzech nie było takiego ośrodka, w tym na Ziemi Kozienickiej - powiedział Piotr Kozłowski, burmistrz Kozienic.

Środowiskowy Dom Samopomocy, powstanie dzięki adaptacji budynku, w którym mieściła się szkoła podstawowa. W roku 2021 planowane jest wykonanie prac budowlanych, z kolei otwarcie placówki ma nastąpić w roku 2022.