Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

Mazowsze

Budżet Obywatelski Mazowsza: 30 projektów z regionu radomskiego

wtorek, 11 maj 2021 13:32 / Autor: Michał Kaczor
fot. Adam Struzik/FB
Michał Kaczor

Do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza wpłynęło 30 projektów z regionu radomskiego. To drugi najlepszy wynik w województwie.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego podsumował nabór projektów do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Wpłynęły 252 projekty - 70 w puli ogólnowojewódzkiej i 182 w regionalnej.

- To jest nasza inicjatywa, którą realizujemy bardzo konsekwentnie, aby upodmiotowić członków naszej wspólnoty, aby ludzie mogli podejmować świadomie decyzje i wskazywać projekty, które według nich wpływają na warunki życia w naszym województwie - mówi marszałek Adam Struzik.

W puli tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Mazowsza jest 25 milionów złotych.

Teraz zgłoszone projekty będą oceniane.

- Czas na ocenę projektów mamy do 30 czerwca. Będzie ogłoszona informacja o wynikach i potem projektodawcy będą mieli czas 14 dni na odwołanie się od tej oceny - mówi Sara Michalska Sara Michalska, zastępca dyrektora departamentu organizacji ds. organizacyjnych w urzędzie marszałkowskim województwa mazowieckiego.

Najbardziej aktywni okazali się mieszkańcy powiatów warszawskiego zachodniego (35 złożonych projektów) i radomskiego (30 projektów).

Głosowanie ruszy 23 sierpnia.