Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

Kozienice

Apel Samorządowego Forum Ziemi Kozienickiej do radnych i społeczeństwa

wtorek, 11 maj 2021 13:51 / Autor: Kamil Zapora
fot. Starostwo Powiatowe/YouTube
Kamil Zapora

Wobec wniosku grupy radnych powiatu kozienickiego o odwołanie zarządu powiatu, Zarząd Samorządowego Forum Ziemi Kozienickiej wystosował apel do radnych i mieszkańców Ziemi Kozienickiej.

23 kwietnia do Biura Rady Powiatu Kozienickiego wpłynął wniosek o odwołanie zarządu powiatu. Podpisało się pod nim trzynastu radnych. Wniosek musi teraz otrzymać pozytywną opinię komisji rewizyjnej, a następnie zostanie poddany głosowaniu tajnym na sesji, która odbędzie się po 24 maja. Więcej posłuchacie o tym TUTAJ.

- Apelujemy o uszanowanie woli wyborców i wspólnych ustaleń dokonanych po wyborach samorządowych w 2018 roku - mówi w imieniu zarządu Forum jego przewodniczący Igor Czerwiński:

Poniżej zamieszczamy całą treść apelu:

Zarząd Samorządowego Forum Ziemi Kozienickiej, w związku z postawionym wnioskiem grupy Radnych Rady Powiatu Kozienickiego o odwołanie Starosty Andrzeja Junga i Zarządu Powiatu Kozienickiego, apeluje o uszanowanie woli wyborców oraz wspólnych ustaleń dokonanych po wyborach samorządowych w 2018 roku.

W wyniku wolnych, powszechnych, równych, bezpośrednich i tajnych wyborów została wybrana Rada Powiatu Kozienickiego, która wyłoniła obecny Zarząd Powiatu oraz Starostę Powiatu. Społeczeństwo Powiatu Kozienickiego poprzez swoich wybrańców dało Staroście i Zarządowi mandat do sprawowania władzy na - przewidziany przez ustawodawcę - okres kadencji lat 2018-2023. Stabilizacja i spokojna praca w czasie trwania kadencji - wspierana przez Radnych i mieszkańców Powiatu Kozienickiego, gwarantuje rozwój każdej gminy powiatu i całego powiatu. Tym bardziej przyjmujemy za niezrozumiałe działanie grupy sygnatariuszy wniosku oraz politycznych środowisk inspirujących. Nigdy w dziejach Powiatu Kozienickiego tego typu działania nie miały miejsca, a próby wywierania nacisków i szantażu przez lokalne, niereprezentowane w Radzie Powiatu ośrodki polityczne muszą spotkać się z dezaprobatą, niesmakiem i zażenowaniem.

Wbrew lansowanym nieprawdziwym pogłoskom, obecnie sytuacja finansowa Powiatu Kozienickiego jest najbardziej stabilna od wielu lat. Ponadto Starosta wraz z Zarządem, zgodnie z wolą Rady Powiatu Kozienickiego, prowadzi intensywne i skuteczne działania prowadzące do realizacji wielomilionowych, śmiałych inwestycji społeczno-gospodarczych. Planowana budowa nowoczesnej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, rozwój i budowa nowoczesnej siedziby Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce, a także budowa mostu na Wiśle to znaczna zasługa obecnego Starosty Kozienickiego Andrzeja Junga. Destabilizacja we władzach Powiatu Kozienickiego może w znacznym stopniu zniweczyć dotychczasowe starania w realizacji tych i innych inwestycji. Stowarzyszenie Samorządowe Forum Ziemi Kozienickiej apeluje do Radnych Rady Powiatu Kozienickiego oraz do wszystkich swoich członków i sympatyków, a także społeczeństwa Powiatu Kozienickiego o przeciwstawienie się destabilizującym, zakulisowym posunięciom. Apelujemy do Państwa o uczciwe i otwarte działania na rzecz integracji społeczności Ziemi Kozienickiej wokół spraw powiatu i jego mieszkańców. Dobro wspólnoty mieszkańców, spokój i rozwój Ziemi Kozienickiej są dla nas najważniejsze.

Zarząd SFZK