Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Jolenta, księżna, zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Krasna
Dziś jest: Wtorek, 15 czerwca 2021

Końskie

"Łączą nas Drzewa" w Nadleśnictwie Stąporków. Jutro sadzimy las

wtorek, 11 maj 2021 15:11 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Ruszyła ogólnopolska kampania "Łączą nas Drzewa". 12 maja w Niekłaniu Wielkim odbędzie się sadzenie drzew.

Kampania "Łączą nas Drzewa" została zainaugurowana przez prezydenta Andrzeja Dudę. W każdej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych odbędzie się sadzenie drzew.

O godzinie 11:00 rozpocznie się spotkanie w gospodarstwie szkółkarskim Nadleśnictwa Stąporków w Niekłaniu Wielkim. Następnie odbędzie się złożenie kwiatów w Furmanowie przy krzyżu wzniesionym w hołdzie Bohaterom walczącym za Ojczyznę oraz upamiętniającym 100-lecie Bitwy Warszawskiej i 140-lecie RDLP w Radomiu, a na koniec sadzenie dębów w leśnictwie Mościska.

- Chcemy zaakcentować, że wspólnotę narodową budujemy także w relacjach z ojczystą przyrodą. Jest ona naszym dobrem narodowym, które odziedziczyliśmy po przodkach i które przekażemy przyszłym pokoleniom. Wyrazem naszej troski o środowisko naturalne jest sadzenie drzew i zrównoważona gospodarka leśna, także ta w wymiarze lokalnym. Pokażmy, że łączą nas drzewa – mówi Edward Siarka, Pełnomocnik Rządu do Spraw Leśnictwa i Łowiectwa.

W ramach projektu, oprócz sadzenia drzew, będą odbywały się leśne spacery, imprezy sportowe, akcje sprzątania i warsztaty. Wszystkie w reżimie sanitarnym, dostosowane do obowiązujących obostrzeń.