Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

Mazowsze

Z Bartodziejów do Warszawy bez komunikacji zastępczej

czwartek, 13 maj 2021 15:20 / Autor: Magdalena Król
Fot. G.Biega
Magdalena Król

We wtorek, 18 maja, o godzinie 03:52 z Bartodziejów do Warszawy wyjedzie nowym torem pierwszy pociąg pasażerski. Podróżni będą mogli dojechać do stolicy bez komunikacji zastępczej z kolejnych trzech nowych przystanków: w Kruszynie, Woli Bierwieckiej oraz Bartodziejach.

Nowe perony zostały wyposażone w wiaty, oświetlenie, oznakowanie i informację pasażerską. Dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się przygotowano pochylnie i ścieżki naprowadzające.

- Na ostatnim odcinku od Bartodziej do Radomia przygotowywane są nowe tory i wywieszana jest sieć trakcyjna. Montowane są urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Na przejazdach kolejowo-drogowych szykowane są jezdnie.Na wiaduktach przy ulicy Energetyków i Gołębiewskiej w Radomiu będą układane tory. Na ulicy Kozienickiej kończą się roboty ziemne. Wybudowane zostały schody do nowego przystanku. Pomimo dodatkowych prac związanych z porządkowaniem terenu budowy po wiosennych deszczach, wykonawca przewiduje wznowienie ruchu pociągów od Radomia do Warszawy w czerwcu - mówi Karol Jakubowski, PKP Polskie Linie Kolejowe

Po uzyskaniu wszystkich zgód administracyjnych najszybsze pociągi pasażerskie z Warszawy do Radomia pojadą z prędkością 160 km/h, a towarowe z prędkością 120 km/h. Dzięki temu skróci się czas podróży ze stolicy na południe województwa mazowieckiego.

Wartość modernizacji linii kolejowej nr 8, odcinka Warszawa Okęcie - Radom i odcinka Warka – Radom to ponad 645 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska.