Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

Kozienice

Wkrótce pierwszy e-sportowy turniej w Kozienicach

piątek, 14 maj 2021 11:31 / Autor: Kamil Zapora
Adrian Grześków, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Stowarzyszenie KozGames organizuje w Kozienicach turniej gry w piłkę nożną, ale… przed ekranem komputera. Trwają zapisy do pierwszego e-sportowego turnieju w mieście. Młodzież zmierzy się ze sobą w grze FIFA 20.

E-sport prężnie rozwija się na całym świecie, więc pierwszy turniej tego typu w Kozienicach był tylko kwestią czasu. Za jego organizację odpowiedzialne jest stowarzyszenia KozGames. Przewodniczy mu Adrian Grześków, który w zeszłym roku zorganizował turniej w grę strategiczną Heroes III wśród pracowników Elektrowni Kozienice. FIFA 20 jest jednak czymś zupełnie innym:

Jeśli wasze dziecko uczęszcza do szkoły podstawowej w Gminie Kozienice i interesuje się grami komputerowymi to I Turniej FIFA 20 Young jest stworzony dla nich. Zapisy już trwają:

Turniej będzie podzielony na kilka etapów:

Niech nie zmyli was stereotypowe myślenie o grach komputerowych. Jak zapowiada Adrian Grześków, ten turniej pokaże zupełnie inne oblicze e-sportu:

Pula nagród do zdobycia w turnieju cały czas rośnie dzięki wciąż przybywającym sponsorom. Turniej objęty jest honorowym patronatem burmistrza Kozienic Piotra Kozłowskiego.